Ankieta

Na co szczególnie zwracasz uwagę przy wyborze pożyczki?
Przekazy pieniężne

Bieszczadzka SKOK jest przedstawicielem Western Union w zakresie usługi przekazów pieniężnych. Western Union to międzynarodowy lider w dziedzinie przekazów pieniężnych, a zarazem jedna z najstarszych i najbardziej znanych firm, zajmujących się usługami finansowymi. Najpopularniejszym produktem firmy, obecnie proponowanym obecnie przez Bieszczadzką SKOK , jest przekaz pieniężny Will Call, umożliwiający przesłanie pieniędzy i odebranie ich praktycznie w każdym miejscu świata. Dzięki zaawansowanej technologii oraz ogólnoświatowej sieci agencji Western Union odbiorca może pobrać pieniądze w kilka minut po wysłaniu ich przez nadawcę. Ponad 200 000 placówek w 195 krajach umożliwia Państwu dokonanie transferu w prosty i bezpieczny sposób.

Dlaczego przekaz pieniężny Western Union?

 1. Szybkość
  Transakcja jest wykonywana w ciągu kilku minut !!!
 2. Pewność i bezpieczeństwo
  Lata doświadczeń w usługach przekazów pieniężnych na świecie
  Przekaz dociera bezbłędnie do Adresata
 3. Wygoda
  Przekaz jest do odebrania w dowolnym miejscu na świecie
  Do dyspozycji klienta jest ponad 200 000 tysięcy Agencji w 195 krajach
 4. Łatwość
  Nie są potrzebne konta bankowe, karty, czeki
  Brak skomplikowanych procedur

 

Jak wysłać pieniądze?

 1. Odwiedź najbliższą placówkę Bieszczadzkiej SKOK w Twoim mieście
 2. Koniecznie weź ze sobą dowód tożsamości.
 3. Wypełnij formularz WPŁATA dostępny w oddziale i przekaż go wraz z pieniędzmi Operatorowi (kwota główna + opłata za przekaz).
 4. Po weryfikacji Twoich danych osobowych przekaz zostanie wprowadzony do systemu Western Union.
 5. Odbierz od Operatora potwierdzenie dokonania przekazu pieniężnego wraz z wpisanym numerem kontrolnym transakcji (MTCN). Od tego momentu pieniądze, które wysłałeś są dostępne do wypłaty.
 6. Poinformuj Odbiorcę, iż może zgłosić się do najbliższej agencji Western Union po odbiór przekazu. WAŻNE: Odbiorca powinien podać swoje dane osobowe, imię i nazwisko Nadawcy, a także spodziewaną kwotę przekazu oraz miejsce jego nadania. Wskazane jest także podanie numeru kontrolnego transakcji (MTCN). Prosimy o dokładne zapoznanie się z dodatkowymi informacjami dotyczącymi realizacji przekazów pieniężnych Western Union znajdującymi się poniżej.

 

Jak odebrać pieniądze?

 1. Odwiedź najbliższą placówkę Bieszczadzkiej SKOK w Twoim mieście
 2. Koniecznie weź ze sobą dowód tożsamości.
 3. Wypełnij formularz WYPŁATA dostępny w oddziale i przekaż go Operatorowi. WAŻNE: Odbiorca musi podać swoje dane osobowe, imię i nazwisko Nadawcy, a także spodziewaną kwotę przekazu oraz miejsce jego nadania. Wskazane jest także podanie numeru kontrolnego transakcji (MTCN)
 4. Po weryfikacji Twoich danych osobowych oraz transferu, Operator wypłaci pieniądze wraz z potwierdzeniem odebrania przekazu.
 5. WAŻNE: Od Odbiorcy nie są pobierane żadne opłaty!
  Prosimy o dokładne zapoznanie się z dodatkowymi informacjami dotyczącymi realizacji przekazów pieniężnych Western Union znajdującymi się poniżej.

 

Dodatkowe informacje.

Wpłata oraz wypłata przekazów pieniężnych za pośrednictwem Bieszczadzkiej SKOK odbywa się wyłącznie w złotówkach (PLN).

Dowodami tożsamości obowiązującymi przy realizacji przekazów za pośrednictwem Bieszczadzkiej SKOK są dowód osobisty państw Unii Europejskiej lub paszport. W przypadkach, kiedy musimy wysłać pieniądze osobie, która nie posiada dokumentu tożsamości, pomocny jest przekaz pieniężny na hasło . W takiej sytuacji na formularzu WPŁATA Nadawca wpisuje hasło oraz odpowiedź, która jest wprowadzana przez Operatora do systemu Western Union. Odbiorca, aby móc odebrać pieniądze, jest zobowiązany podać hasło i odpowiedź.

WAŻNE: maksymalną kwotą, którą można wysłać przekazem na hasło jest równowartość 1000 USD. Za tę usługę nie jest pobierana dodatkowa opłata. Opłatę za wykonanie usługi pokrywa zawsze Nadawca przekazu. Wysokość prowizji jest zależna od wartości wysyłanej kwoty. Po wysłaniu przekazu można sprawdzić czy Odbiorca odebrał przekaz podając numer MTCN oraz swoje imię i nazwisko.

WAŻNE: Wysyłając pieniądze osobie nieznajomej lub płacąc za towary lub usługi nabyte w Internecie, narażacie się Państwo na ryzyko utraty środków !!! Zarówno Western Union jak i Bieszczadzka SKOK nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za dokonywanie prób opóźnienia wypłaty środków wskazanemu w przekazie Odbiorcy oraz nie gwarantują, że Odbiorca przekazu wywiąże się ze swoich zobowiązań wobec Nadawcy.